Hi Vis Fontaine Storm Jacket

Art.nr. HVP309_Orange

Vattentät jacka med goda andningsegenskaper. Invänding, avtagbar innerjacka i pile som ger extravärme vid arbete i kyla och vintertid. Dold avtagbar huva. Två fickor fram med handvärmare och enbröstfi cka med vattentätt blixtlås. ID-kortshållare. Hake för radio på bröst. Reflexband runt kroppenoch ärmarna. Uppfyller kraven för EN ISO 20471 Class 3 och EN342:2004. Orange uppfyller ävenkraven för GO/RT3279 Järnvägcertifierad. Material 100% polyester Storlekar S-3XL

Pris

Antal 1
Pris/st 1234,00

Vi erbjuder

   Personlig service
   Gratis digitalt korrektur
   Kvalitetsprodukter
   Snabba leveranser

Fråga oss

Ring:

08-550 648 00

E-post:
info@profilmakarna.se



Art.nr. HVP309_Orange
Dam/Herr Sortiment
Material 100% polyester
Prisinformation Alla priser är SEK exkl. moms.
Lagersaldo HVP309026003
Lagersaldo HVP309026004
Lagersaldo HVP309026005
Lagersaldo HVP309026006
Lagersaldo HVP309026007
Lagersaldo HVP309026008